Publikované

Výtvarné dielničky pre malé detičky

Sú určené pre deti vo veku 1,5-3 rôčkov v doprovode rodičov.

Že sú ešte malé?

Kdeže! Príďte sa presvedčiť na vlastné oči a hmaty Dajte im priestor prostredníctvom výtvarných činností prejaviť a podporiť prirodzenú zvedavosť, nápaditosť a tvorivosť.

Čo tam robíme?

Tvoríme, skúšame, zažívame, skúmame a máme z toho všetkého obrovitánsku radosť (hlavne preto, že tam môžeme skúšať a objavovať naozaj aj to, čo nám doma u rodičov ťažko prešlo :D.

Hravou formou rozvíjame ich zručnosti, dávame im možnosť spoznať rôzne materiály vyskúšať rôzne techniky.

Nakoľko detičky v tomto veku začínajú samostatne uvažovať, veľmi rady skúmajú všetko samé – na vlastnú päsť. Áno, niekedy je to aj nebezpečné, ale neberme im možnosť vyskúšať si to, zažiť to v rámci bezpečných hraníc. Pamätáte sa na ten nenahraditeľný pocit, keď máte možnosť spraviť niečo bez usmernenia a pomoci iných... Veď aj pre dospelých je to úžasný pocit, nieto pre deti, ktoré sú mnohokrát „obmedzované“ z každej strany, aj keď práve kvôli rodičovskému strachu, ktorý je veľakrát zbytočne prehnaný. Dajme im možnosť nadýchnuť sa bez určenia obmedzenia Je dôležité stotožniť sa s pravidlom č.1: Dôležitý je samotný proces, nie výsledok. Pri spoločnej činnosti s rodičmi rastie u dieťaťa zdravé sebavedomie, schopnosť komunikácie a spolupráce.

Inšpiráciou pri práci s detičkami sú nám objavy pani Montessori, ktoré sú nám blízke, inšpiratívne a stotožňujeme sa s nimi.

Výtvarné dielničky sa budú uskutočňovať každá stredu od mája 2018 od 13.00 do 19.00 hod v našej predajmi Two Sisters, ktorá sa nachádza v Trnave, Hlavná 1.

Tešíme sa na Vás 🙂

Two Sisters